15 січня 2016 р. стартувала Всеукраїнська Акція «Соціальні послуги - для людей з інтелектуальними порушеннями". В Акції беруть участь  громадські організації із 18 регіонів України. Щоденно, до акції долучаються різні громадські організації з усіх куточків України. Організатор Акції - ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю».

Мета: заявити про потребу у соціальних послугах для осіб з інтелектуальними порушеннями – довести її пріоритетність – вимагати кошти на соціальні послуги, зокрема, на закупівлю соціальних послуг від недержавної організації (соціальне замовлення).

За словами виконавчого директора ВГО "Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю" Раїси Кравченко: "На сьогодні думку тих, кому соціальні послуги недоступні, не запитують. Влада без  нас визначає, кому соціальні послуги оплатити, кому ні – чия біда «пріоритетніша». Замкнене коло: ви не заявляєте про свою потребу, значить її не існує, кошти для неї планувати не треба. Цього року ситуація погіршилася: в державному бюджеті (національний рівень) кошти на соціальні послуги не заплановані, їх планують громади, а громади стали біднішими. Ми маємо захистити права людей з ІН та їхніх родин на забезпечення якісних і доступних соціальних послуг, які дійсно відповідають їхнім потребам і які гарантовано пунктом 2А статті 28 ратифікованої в Україні Конвенції про права інвалідів ООН. Також акція допоможе виявити спроможності держави визначити і задовольнити потреби населення певного населеного пункту в соціальних послугах." У межах Акції батьки пишуть індивідуальні заяви до місцевого управління соціального захисту про потреби особи з інтелектуальними порушеннями. Заповнена Вами заява разом з іншими будуть зібрані недержавною організацією, членом якої Ви є, заяви будуть спільно подані до місцевого управління соціального захисту. ВГО «Коаліція» збере цифри по всій Україні і офіційно подасть вимогу планувати кошти на соціальні послуги для наших дітей з ІП. Кожна організація у своїй громаді буде добиватися визнання пріоритетними потреб саме наших дітей з ІП, буде добиватися від місцевих депутатів коштів на оплату необхідних соціальних послуг. Тільки разом ми зможемо добитися кращих послуг для своїх дітей з інтелектуальними порушеннями!  Заява про визначення потреб в соціальних послугах.

 

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org