Перша та єдина в Україні спільнота Ляршу відсвяткувала 5 років

Концерт розпочався з музичного вступу та історії Ляршу. Гості послухали відеопривітання Жана Ваньє, засновника організації у світі. Друзі, що є учасниками майстерні «Назарет» підготували невеличку пантоміму про зародження Ляршу в Україні. Варто зазначати, що пантоміма є однією з мов спільноти, і її найкраще розуміти серцем.

Важливим кроком було заснування Адміністративної Ради, яка об'єднала людей, зацікавлених у втіленні ідеї утворення спільноти Ляршу в Україні в життя. Першими з таких були Ганна Косів-Підлісна, Богдан Трояновський, отець Олег Жаровський, Мирослав Ніколаєв, Наталія Климовська, Юрій Закаль та Джефрі Вілс. Очолила їх Зеня Кушпета, людина, яка приклала багато зусиль, щоб задуми стали реальністю. Її було запрошено до слова. "Знаю, що бувають різні перешкоди на шляху нашої родини, але ми постійно турбуємося про те, щоб команда вправно працювала, у мирі та злагоді, щоб корабель наш не тонув, а сміливо рухався вперед", - зазначила пані Зеня.

Після цього друзі показали ще одну пантоміму про формування команди і на сцену запросили сестру Лукію, яка теж доклала сил для роботи Ляршу. Вона була першим провідником організації. "Знаю, це Бог так повів мене, що я мала опинитися тут, з вами усіма", - казала сестра Лукія.

На даний момент Ляршем керує Оксана Магура. Вона займає цю посаду ось уже півтора року. Завдяки її зусиллям організація міцніє і покращує свою роботу з кожним днем.

Кожна майстерня, на якій ляршівці проводять час, займаючись різними видами праці, як наприклад, бісероплетіння чи ткацтво, підготували номери. Майстерня "Знесіння" представила музично - поетичний виступ, "Мрійники" та "Бджілки" танцювали.

Також з привітаннями та подарунками на концерт завітали люди, які підтримують Лярш. Це дружина мера міста Львова Катерина Садова, проректор Українського Католицького Університету Тарас Добко, представник Всеукраїнської громадської організації "Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною неповносправністю" Олександр Кернякевіч (керівник організації «Созарін»), а також наступні організації: НРЦ "Джерело", "Карітас-Львів УГКЦ", рух "Віра і Світло", "Емаус", майстерня "Оріоне", "Тавор" з Нового Роздолу, майстерня "Вертеп" з Тернополя та ін. Усі вони працюють з людьми з особливими потребами.

Співом під гітару вечір доповнили Славік Геник (вірний приятель спільноти «Віра і Світло»), Юлія Голота (асистентка майстерні "Назарет") та Людмила Равлюк (координатор майстерень та програм ГО «Спільнота «Ковчег»).

Завершився концерт молитвою. І ми сподіваємося, що з Божою допомогою рухатимемося вперед, а подібних ювілеїв буде ще багато.

Автор: Оксана Гірчак

*Коротка довідка:

З 2008 року ГО "Спільнота "Ковчег" є членом Міжнародної Федерації «Ляршу», яка об’єднує 137 спільнот в 40 країнах. Спільнота «Лярш- Ковчег» в Україні це: чотири творчі майстерні; денна програма для осіб з глибокою розумовою неповносправністю та будинок підтриманого проживання. Напрямки діяльності: створення програм з працетерапії та реабілітації, створення умов для самовираження та самореалізації; сприяння інтеграції в суспільство; підтримка родин.

 

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org